Zobacz kanał na YouTube

D. Jacek Bachalski na prezydenta Gorzowa!

Spotkajmy się w Cafe Raj

Jestem dostępny do rozmów w Cafe Raj przy placówce Medi-Raj przy ul. Górczyńskiej 17 w Gorzowie w każdy poniedziałek od godziny 16:00 – 17:00.

Kim jestem?

Nazywam się Dariusz Jacek Bachalski, jednak najczęściej jestem kojarzony jako Jacek Bachalski. Przede wszystkim jestem Gorzowianinem z urodzenia i z wyboru.

W karierze politycznej byłem posłem, senatorem, twórcą i liderem przez pierwsze 7 lat Platformy Obywatelskiej w Lubuskiem. Byłem także sejmowym sprawozdawcą ustawy o dwudniowym referendum ws. wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Jestem przedsiębiorcą i założycielem JDJ Bachalski - czołowej firmy edukacyjnej oraz Centrów Medycznych Medi-Raj, a także właścicielem serwisu informacyjnego Gorzow24.pl.

Jestem dumnym Europejczykiem i Polakiem, wrażliwym obywatelem, zwolennikiem kadencyjności w życiu publicznym, mistrzem w tworzeniu start-upów.

Moje motto życiowe to „wartości to nie tylko cele, ale i metody ich osiągania”, a najważniejsza idea polityczna, która mi towarzyszy od lat to „równość wszystkich wobec prawa”.

Branża medyczna:

Założyciel i właściciel sieci przychodni/centrów medycznych Medi-Raj, z największą placówką w Gorzowie, a pozostałe w Międzychodzie, Świebodzinie, Świnoujściu i Poznaniu.

JDJ Bachalski w branży edukacyjnej od 1990 roku:

Ponad 130 tys. Polaków wysłano na edukację za granicę.

Szkoły językowe JDJ: 80 tys. w okresie 1990-2011, w 30 oddziałach na terenie całej Polski oraz na Słowacji, co daje łączną liczbę 200 tys. klientów JDJ od 1990 roku.

Współzałożyciel i inwestor innowacyjnego projektu edukacyjnego JDJ International Open Schools (amerykańskie “szkoły w chmurze”). 

Bachalski Development w sektorze nieruchomości:

Od 1990 roku firma (wcześniej znana jako Rajbud i Jarbud) wybudowała łącznie co najmniej 1000 mieszkań w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Słubicach, Poznaniu i Pruszkowie.

Działalność charytatywna:

Fundacja Edukacji Bez Granic Dj Bachalskiego: Przeszkolono bezpłatnie 10 tys. bezrobotnych za pomocą około 1000 wolontariuszy. Projekt został wyróżniony przez Ambasadora USA, który odwiedził Gorzów, aby wręczyć certyfikaty wolontariuszom. 

Branża wydawnicza:

Portal gorzow24.pl

Czasopismo „Anglorama” (2003-2010): Wydano około 100 numerów, każdy w nakładzie 10 000 egzemplarzy, głównie dystrybuowane w sieci Empik.

Gazeta „Nauka i Praca” wydawana przez dwa lata.

„TYLKO GORZÓW”: bezpłatny tygodnik (2002-2011), miesięcznik (2011-2014), kwartalnik (2016-2018).

Branża ogrodnicza 

Zielony Horyzont: produkcja i sprzedaż trawy z roli od 1996 roku.

Dodatkowe przedsięwzięcia:

Właściciel kawiarni CafeRaj w Gorzowie Wlkp. 

Działalność polityczna:

Poseł na Sejm IV kadencji, 

Senator VI kadencji, 

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w województwie lubuskim 

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Przedsiębiorczości, 

Wiceprzewodniczący Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej.

Co jest dla mnie ważne?

Program wyborczy

Poniższe zamierzenia są ze sobą kompatybilne, a co za tym idzie – niezwykle funkcjonalne. Stanowią spójną całość i w konsekwencji wytwarzają korzystną społeczną synergię. Cały projekt GORZÓW WYJĄTKOWY ma znacząco przyczynić się do popularyzacji naszego miasta w Polsce, aby zyskać nowych mieszkańców, turystów, studentów i przedsiębiorców.

Mój dorobek, moje firmy

W młodości pełniłem wiele funkcji w organizacjach studenckich, między innymi kierowałem organizacją AIESEC w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jestem ekonomistą z tytułem magistra po kilku fakultetach, ukończyłem studia podyplomowe z pedagogiki. Uczestniczyłem w wielu szkoleniach językowych,  politycznych i biznesowych w kraju i za granicą. Znam dwa języki obce, z czego angielskim posługuje się biegle i uczę się kolejnych. Wierzę, że dzięki nauce zyskujemy przede wszystkim zdolność do krytycznego myślenia i zwiększamy zrozumienie ogarniającej nas coraz trudniejszej rzeczywistości.

Od początku swojej pracy zawodowej prowadzę firmę edukacyjną JDJ Bachalski, która uzyskała wiele nagród, wygrała kilka rankingów i przyczyniła się do podniesienia znajomości języków obcych kilkuset tysiącom Polaków. W 2002 roku JDJ Bachalski została wybrana najlepszą prywatną firmą edukacyjną w Polsce w konkursie wydawnictw “Rzeczpospolitej” i “Perspektyw”. Moimi klientami byli i ciągle są ludzie wpływający na rzeczywistość w kraju i za granicą, na czele z premierem Donaldem Tuskiem i wieloma liderami biznesu i mediów. 

Oprócz firmy edukacyjnej JDJ prowadziłem szereg innych ogólnokrajowych firm w branżach: deweloperskiej, ogrodniczej, medycznej i medialnej. Świadczą o tym tysiące wybudowanych mieszkań oraz sześć działających przychodni lekarskich Medi-Raj w zachodniej Polsce, w tym jedna w Gorzowie z blokiem operacyjnym i usługą chirurgii jednego dnia. Mam na swoim koncie wiele wydanych numerów bezpłatnych gazet o zasięgu ogólnokrajowym, takich jak “Anglorama” czy “Nauka i Praca”. Przez ostatnie 20 lat prowadzę informacyjny portal internetowy Gorzów24.pl.

W najbliższych latach chcę zaangażować się w rozwój i wykorzystanie telemedycyny, którą “podejrzewam” z radością o szybkie zrewolucjonizowanie procesów leczenia chorych w niedalekiej przyszłości.

Zorganizowałem i zasponsorowałem dziesiątki stypendiów językowych dla młodzieży i imigrantów. W latach 2000-2007 zorganizowałem w ramach fundacji “Edukacja bez granic Bachalskiego” wiele szkoleń językowych skierowanych do  osób bezrobotnych w czterech zachodnich województwach w Polsce. W tym czasie przeszkoliliśmy około 10 tysięcy bezrobotnych, współpracując z powiatowymi biurami pracy i około 1000 wolontariuszy w wieku 17-19 lat.

Wielokrotnie włączałem się w sponsorowanie szlachetnych projektów społecznych w różnych miastach, współpracując m.in. w Gorzowie z Grażyną Wojciechowską – moją nauczycielką z Technikum Elektrycznego.

Od 2001 roku po wygranych prawyborach w województwie lubuskim, w nowo tworzonej partii Platforma Obywatelska, pełniłem przez niemal siedem lat funkcję przewodniczącego regionu. 

Jednocześnie byłem pierwszym posłem tej partii w sejmie oraz pierwszym senatorem. W parlamencie spędziłem 6 lat, z tego 4 w sejmie, a 2 w senacie. Byłem autorem wielu cennych poprawek i inicjatyw ustawodawczych.

Jako poseł przyczyniłem się walnie do uchwalenia ustawy o dwudniowym referendum w sprawie wejścia Polski do Unii Europejskiej, będąc sprawozdawcą tej ustawy i głównym sprawcą szybkiego przegłosowania oraz przejścia przez ponad 300 antyunijnych poprawek autorstwa partii LPR podczas dwóch nocy. Celowe opóźnienie przyjęcia tej ustawy, podczas przeciąganego przez posłów LPR obradowania, w związku z wejściem tzw. vacatio legis, skutkowałoby pozostawieniem wyborcom jednego dnia na oddanie swojego głosu. To mogło skończyć się brakiem uzyskania przez Polskę wymaganej frekwencji potrzebnej do uznania pozytywnego wyniku tego historycznego referendum za wiążące. W konsekwencji zapewne opóźniłoby to przyjęcie Polski do UE. Jestem bardzo dumny z tego historycznego sukcesu.

Innym powodem do dumy z pracy parlamentarzysty jest skuteczne przekonanie posłów z kilku partii w sejmie, na czele z Platformą Obywatelską, do ustanowienia Gorzowa siedzibą dla lubuskiej telewizji TVP 3.

Wygrałem wybory na przewodniczącego Twojego Ruchu w Lubuskiem po tym, jak Europa Plus, w której przewodniczyłem, połączyła się z Palikotem. 

Uważam, że nie powinno robić się z funkcji politycznej sposobu na życie, bo to grozi demoralizacją samego siebie i blokuje wchodzenie do nowych ludzi. A polityka prosi się zawsze o nową krew, nową kreatywność, nową energię, uczciwe konkurowanie i otwarte drzwi dla wszystkich chętnych.

Masz jakieś pytania?

Skontaktuj się

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości – bądźmy w kontakcie.

Obserwuj moje Social Media